137.000 produktů vždy skladem

Usnadníme vám koupi tažného zařízení

I pro váš vůz máme vhodné tažné zařízení - ať už sháníte pevné, odnímatelné nebo sklopné. Na montáž vašeho nového tažného zařízení nebudete sami. Rádi se o ni postaráme v některém z našich mnoha montážních středisek v Německu.

Nalezněte nyní Tažná zařízení pro Vaše vozidloV nabídce máme tažná zařízení od těchto výrobců:


 • Westfalia
 • Bosal-Oris
 • Brink
 • Auto Hak
 • GDW


Informace, které se vám při koupi tažného zařízení budou hodit:

Čím se liší pevné, odnímatelné a otočné tažné zařízení

Pevné tažné zařízení

Pevné tažné zařízení

U pevného tažného zařízení je kulová hlavice trvale připojena k vozidlu. Jedná se o cenově nejvýhodnější variantu tažných zařízení, s nejdelší životností. Můžeme je doporučit především klientům, kterým záleží na ceně, nebo se chystají zařízení využívat dlouhodobě (např. s přípojným vozíkem). U vozidel vybavených parkovacím asistentem se však může stát, že snímače pro couvání detekují kulovou hlavici jako překážku.


Naše nejprodávanější pevná tažná zařízení v Březen:


Vozidlo

Výrobce

Přípojná hmotnost

Svislé zatížení

Cena

Podívat se na detailní stránku

Citroën BERLINGO AUTO-HAK 1.600 kg 70 kg 3 596,-  vyhlídka
Audi A3 Oris 1.600 kg 75 kg 2 724,-  vyhlídka
Dacia DUSTER Oris 1.600 kg 75 kg 3 464,-  vyhlídka
Skoda Fabia Oris 1.415 kg 85 kg 3 384,-  vyhlídka
VW Golf V Oris 1.850 kg 100 kg 2 961,-  vyhlídka
Koupit pevné tažné zařízení
Odnímatelné tažné zařízení

Odnímatelné tažné zařízení

U odnímatelných tažných zařízení rozlišujeme mezi ručními, pákovými a automatickými systémy. Ruční a pákové systémy jsou ekonomicky navržená odnímatelná tažná zařízení pro zákazníky, kteří kladou důraz na cenu, určená pro příležitostné použití. Tyto systémy se vyznačují jednoduchou a spolehlivou konstrukcí, a také snadnou obsluhou.

Automatické systémy představují prémiovou třídu odnímatelných tažných zařízení. Sofistikované a vysoce kvalitní mechanismy, stejně jako inovativní koncepce obsluhy zaručují maximální nosnost, optimální vzhled a bezproblémový provoz.


Naše nejprodávanější odnímatelná tažná zařízení v Březen:


Vozidlo

Výrobce

Přípojná hmotnost

Svislé zatížení

Cena

Podívat se na detailní stránku

Audi A3 Westfalia 2.000 kg 80 kg 7 588,-  vyhlídka
Ford Kuga Oris 2.160 kg 100 kg 7 958,-  vyhlídka
Audi A4 Oris 2.450 kg 100 kg 8 566,-  vyhlídka
Seat Leon Oris 2.000 kg 80 kg 7 033,-  vyhlídka
VW T5 / T6 Oris 2.635 kg 120 kg 7 826,-  vyhlídka
Koupit odnímatelné tažné zařízení
Otočné tažné zařízení

Otočné tažné zařízení

Otočné systémy patří do luxusní třídy tažných zařízení. Z hlediska pohodlí a bezproblémového provozu nebyla otočná tažná zařízení dosud překonána. Jsou kdykoli připravena k okamžitému použití a propůjčí vašemu vozu nejen přidanou hodnotu z technického hlediska, ale také osobitý vzhled.


Naše nejprodávanější otočná tažná zařízení v Březen:


Vozidlo

Výrobce

Přípojná hmotnost

Svislé zatížení

Cena

Podívat se na detailní stránku

BMW 5er Brink 2.200 kg 100 kg 14 779,-  vyhlídka
BMW 4er Brink 1.800 kg 75 kg 15 598,-  vyhlídka
BMW X3 Brink 2.400 kg 100 kg 14 779,-  vyhlídka
Mercedes E-Klasse Brink 2.100 kg 80 kg 15 598,-  vyhlídka
Audi A6 Brink 2.500 kg 100 kg 15 598,-  vyhlídka
Koupit otočné tažné zařízení

Způsoby použití tažného zařízení

Karavany, koňské přívěsy, lodní přívěsy, přípojné vozíky i nosiče kol

Ať už jedete na dovolenou s obytným autem nebo karavanem, vezete svého koně na turnaj, převážíte člun k jezeru, přepravujete svůj sporťák na závodiště nebo si jen chcete na víkendový výlet či na dovolenou vzít s sebou nosiče kol, vždy budete potřebovat vhodné tažné zařízení a příslušnou elektrosoupravu.


Naše široká škála produktů zahrnuje pevná, otočná i automaticky odnímatelná tažná zařízení od všech známých výrobců a umožní vám pro každou situaci najít ideální produkt.


Auto s přívěsem
Vozidlo s lodním přívěsem
Auto s přívěsem na koně
BMW X6 se střešním boxem a nosičem na kola

Opel Corsa D s nákladním přívěsem

Malé přípojné vozíky

Vlastnit malý přípojný vozík může být užitečné i při stavbě domu nebo práci na zahradě. Pro manipulaci s těmito vozíky doporučujeme vedle našich pevných, otočných a odnímatelných automatických tažných zařízení také náš pestrý a cenově výhodný sortiment ručních a pákových systémů.


Koupit tažné zařízení

Stručné informace

 • + Vždy budete potřebovat tažné zařízení pro osobní automobil a k němu odpovídající elektrosoupravu.
 • + Společnost Rameder se svým sortimentem pevných, odnímatelných a otočných tažných zařízení pokryje požadavky na veškeré případy využití.
 • + Je-li tažné zařízení využíváno velmi často, doporučujeme cenově příznivé pevné provedení.
 • + Pokud používáte tažné zařízení pouze jednou nebo dvakrát za rok, vždy doporučujeme odnímatelné systémy.
 • + Výhodou odnímatelných systémů je, že není-li kulová hlavice zrovna používána, můžete ji odstranit.

Svislé zatížení, přípojná hmotnost, užitečné zatížení konstrukce a ověřovací značka

Svislé zatížení

Svislé zatížení

Svislé zatížení je označením vertikální síly působící na kulovou hlavici. Hodnoty, které udáváme, se vztahují výhradně na konkrétní tažné zařízení. Hodnotu svislého zatížení vozidla najdete v osvědčení o registraci nebo v návodu k obsluze vozidla.


Přípojná hmotnost

Tažná kapacita zařízení

Tímto termínem je myšlena hmotnost, kterou lze připojit k tažnému vozidlu. Výrobci automobilů uvádí příslušnou přípojnou hmotnost pro všechny typy svých vozidel. Hodnoty, které udáváme, se vztahují výhradně na konkrétní tažné zařízení, nikoli na hodnoty vozidla. Tyto údaje naleznete v osvědčení o registraci.


Užitečné zatížení konstrukce

Užitečné zatížení konstrukce tažného zařízení je technická veličina a slouží jako základ pro výpočet přípustného zatížení tažného zařízení. Odpovídá srovnávací síle oje. Po určení a otestování vhodným provedením zůstává nezměnitelná. Užitečné zatížení konstrukce je uvedeno na typovém štítku tažného zařízení.


Typový štítek

Typový štítek tažného zařízení

Každé tažné zařízení, závěsný podstavec a částečně také přírubové koule musí být označeny. Na typovém štítku najdete veškeré důležité informace o tažném zařízení od výrobce přes svislé zatížení, výrobní číslo a ověřovací značku po užitečné zatížení konstrukce, případně typové číslo.Typový list

Typový list dokládá homologaci tažného zařízení, včetně jeho specifikace a technických údajů. Potvrzuje odbornou montáž tažného zařízení na montážním pracovišti a je potřebný k přihlášení tažného zařízení na Odboru dopravně správních činností příslušného městského úřadu. Typový list získá každý náš zákazník k zakoupenému tažnému zařízení, zasíláme ho samostatně poštou. Pokud si tažné zařízení namontujete svépomocí nebo Vámi zvolené montážní pracoviště námi není pověřeno, je nezbytné nechat montáž dodatečně zkontrolovat na STK, kde Vám za poplatek zkontrolují a vystaví potvrzení pro Dopravní úřad.


Shrnutí

 • + Svislé zatížení a užitečné zatížení konstrukce naleznete na typovém štítku.
 • + Povolenou přípojnou hmotnost pro vaše vozidlo lze vyčíst z dokladů o vozidle.
 • + Typový list je potřebný k přihlášení tažného zařízení do TP na Dopravním úřadu.

Rozdíl mezi 7 a 13-pinovou elektrosoupravou

7 pólová zástrčka

7-pinová elektrosouprava

Cenově příznivá, ale mírně zastaralá elektrosouprava. Často se používá k tahání malých přípojných vozíků. Její použití pro nosiče jízdních kol není ze zákona povoleno kvůli chybějící funkci zpětných světel. Proto musíte v tomto případě zvolit 13-pinovou elektrosoupravu.


13-pólová zásuvka

13-pinová elektrosouprava

Odpovídá aktuálním standardům v automobilovém průmyslu. Bezpečný zamykací systém, vnitřek chráněný proti vodě a disponibilní funkce zpětného světla hovoří ve prospěch této varianty.

Téměř všechny 13-pinové elektrosoupravy nabízejí volitelnou možnost konstantní dodávky energie do tažného zařízení, a také nabíjení baterie v obytném/koňském přívěsu. Proto můžeme 13-pinové elektrosoupravy směle doporučit zejména majitelům karavanů.

Důležitá upozornění

 • + Používáte obytné či koňské přívěsy? Doporučujeme 13-pinové elektrosoupravy.
 • + Pro připojení nosičů kol je nutná 13-pinová elektosouprava.
Koupit elektrosoupravu

Výrobci tažných zařízení

Výrobce tažného zařízení Vedle tažných zařízení od renomovaných značek předních výrobců, jako jsou Bosal, Brink, Oris nebo Westfalia nabízí Rameder také výrobky od společností GDW, MVG nebo Autohak. Našim zákazníkům tak poskytujeme jistotu a preciznost pramenící z dlouholetých zkušeností a nejvyšších standardů kvality. Levné produkty z dálného východu obvykle mají nejen nedostatečnou odolnost vůči korozi, ale také špatně sedí a při montáži často musí být složitě upravovány.

To vás může připravit o spoustu času a nervů - nebo financí za práci řemeslníka. Společnost Rameder pro účely testování sama sestavuje řadu produktů, aby svým zákazníkům zaručila snadnou montáž. Z dlouhodobého hlediska se kvalita také vyplatí, pokud jde o opotřebení. Společnost Rameder například spoléhá na zátěžový test CARLOS TC, který simuluje celý životní cyklus tažného zařízení.


Koupit tažné zařízení online

Zvedací plošina na auto Sháníte-li tažné zařízení, Rameder je tím nejlepším výchozím bodem. Zákazník se zde za pár kliknutí dozví, zda je možné na jeho vůz dodatečně namontovat požadované tažné zařízení a zda je daný typ k dispozici. Pokud na této stránce navzdory očekávání neseženete odpovídající výrobek, obvykle vám vhodný produkt v požadované kvalitě nemůže nabídnout ani žádný jiný dodavatel. Ceny společnosti Rameder jsou navíc často výhodnější než u dodatečného vybavení od automobilových výrobců a překonají i většinu ostatních třetích stran.


Jak vybrat tažné zařízení pro vaše vozidlo!

Koupě nového tažného zařízení může vést k mnoha otázkám. Je moje vozidlo připraveno na montáž tažného zařízení? Jakým modelem že to přesně jezdím? A co je to vlastně regulace výšky? Tyto a další otázky vám rádi zodpovíme prostřednictvím našeho detailního návodu k tažným zařízením. Abychom vám mohli co nejrychleji nabídnout správné tažné zařízení pro vaše auto, vytvořili jsme vyhledávač vozidel. Jednoduše si vyberete výrobce vašeho vozidla, konkrétní model automobilu a motoru, a hned se vám zobrazí seznam vhodných tažných zařízení.


Přehled výrobce vozidla

Všichni výrobci vozidel

Rameder používá cookies, aby vám zajistil nejlepší možnou službu. Pokud budete pokračovat v prohlížení online obchodu, souhlasíte s používáním cookies. Další informace naleznete v zásadách ochrany osobních údajů .

Dobře, souhlasím