Menu

Snadný nákup tažného zařízení

Tažná zařízení patří k Ramederu stejně neodmyslitelně jako např. amen při modlitbách v kostele - a to již více než 25 let. V roce 1995 začal úspěšný příběh mezi praktickým tažným hákem na zadní část vozidla a společností jménem Rameder tažné zařízení, tehdy ještě v Bavorsku. Jsme hrdí na to, že jsme si za poslední čtvrtstoletí vytvořili nejen řadu šťatných zákazníků, ale i mezinárodní jméno jako lídr na trhu s tažnými zařízeními.

Od roku 2017 nabízíme také našim českým zákazníkům vlastní online shop s osobní podporou a možností zakoupit tažné zařízení u Ramedera. I pro vaše vozidlo máme to pravé tažné zařízení - ať už se jedná o pevné, odnímatelné nebo sklopné modely.

koupit tažné zařízení
 • Westfalia
 • Oris ACPS
 • Brink
 • Auto-Hak
 • GDW
 • Imiola
 • MVG
 • BOSStow

  Obsah

  1. Varianty tažného zařízení
  2. Způsoby použití tažného zařízení
  3. Svislé zatížení, přípojná hmotnost, užitečné zatížení konstrukce a ověřovací značka
  4. Rozdíl mezi 7 a 13-pinovou elektrosoupravou
  5. Výrobci tažných zařízení
  6. Koupit tažné zařízení online
  7. Zaručujeme vám nejlepší cenu!
  8. Jak vybrat tažné zařízení pro vaše vozidlo!

  1. Varianty tažného zařízení

  Pevné tažné zařízení

  U pevného tažného zařízení je kulová hlavice trvale připojena k vozidlu. Jedná se o cenově nejvýhodnější variantu tažných zařízení, s nejdelší životností. Můžeme je doporučit především klientům, kterým záleží na ceně, nebo se chystají zařízení využívat dlouhodobě (např. s přípojným vozíkem). U vozidel vybavených parkovacím asistentem se však může stát, že snímače pro couvání detekují kulovou hlavici jako překážku.

  Odnímatelné tažné zařízení

  U odnímatelných tažných zařízení rozlišujeme mezi ručními, pákovými a automatickými systémy. Ruční a pákové systémy jsou ekonomicky navržená odnímatelná tažná zařízení pro zákazníky, kteří kladou důraz na cenu, určená pro příležitostné použití. Tyto systémy se vyznačují jednoduchou a spolehlivou konstrukcí, a také snadnou obsluhou.

  Otočné tažné zařízení

  Otočné systémy patří do luxusní třídy tažných zařízení. Z hlediska pohodlí a bezproblémového provozu nebyla otočná tažná zařízení dosud překonána. Jsou kdykoli připravena k okamžitému použití a propůjčí vašemu vozu nejen přidanou hodnotu z technického hlediska, ale také osobitý vzhled.

  2. Které tažné zařízení je pro mě to pravé?

  Karavany, koňské přívěsy, lodní přívěsy, přípojné vozíky i nosiče kol

  Ať už jedete na dovolenou s obytným autem nebo karavanem, vezete svého koně na turnaj, převážíte člun k jezeru, přepravujete svůj sporťák na závodiště nebo si jen chcete na víkendový výlet či na dovolenou vzít s sebou nosiče kol, vždy budete potřebovat vhodné tažné zařízení a příslušnou elektrosoupravu. Naše široká škála produktů zahrnuje pevná, otočná i automaticky odnímatelná tažná zařízení od všech známých výrobců a umožní vám pro každou situaci najít ideální produkt.

  Malé přípojné vozíky

  Vlastnit malý přípojný vozík může být užitečné i při stavbě domu nebo práci na zahradě. Pro manipulaci s těmito vozíky doporučujeme vedle našich pevných, otočných a odnímatelných automatických tažných zařízení také náš pestrý a cenově výhodný sortiment ručních a pákových systémů.

  koupit tažné zařízení
  • Autoanhänger
  • Vozidlo s lodním přívěsem
  • Fahrradträger für Anhängerkupplung
  • Auto s přívěsem na koně
  • Auto s přívěsem

   Stručné informace

   • Vždy budete potřebovat tažné zařízení pro osobní automobil a k němu odpovídající elektrosoupravu.
   • Společnost Rameder se svým sortimentem pevných, odnímatelných a otočných tažných zařízení pokryje požadavky na veškeré případy využití.
   • Je-li tažné zařízení využíváno velmi často, doporučujeme cenově příznivé pevné provedení.
   • Pokud používáte tažné zařízení pouze jednou nebo dvakrát za rok, vždy doporučujeme odnímatelné systémy.
   • Výhodou odnímatelných systémů je, že není-li kulová hlavice zrovna používána, můžete ji odstranit.

   3. Co znamenají informace k tažnému zařízení?

   Svislé zatížení

   Svislé zatížení

   Svislé zatížení je označením vertikální síly působící na kulovou hlavici. Hodnoty, které udáváme, se vztahují výhradně na konkrétní tažné zařízení. Hodnotu svislého zatížení vozidla najdete v osvědčení o registraci nebo v návodu k obsluze vozidla.

   Přípojná hmotnost

   Tažná kapacita zařízení

   Tímto termínem je myšlena hmotnost, kterou lze připojit k tažnému vozidlu. Výrobci automobilů uvádí příslušnou přípojnou hmotnost pro všechny typy svých vozidel. Hodnoty, které udáváme, se vztahují výhradně na konkrétní tažné zařízení, nikoli na hodnoty vozidla. Tyto údaje naleznete v osvědčení o registraci.

   Užitečné zatížení konstrukce

   Užitečné zatížení konstrukce tažného zařízení je technická veličina a slouží jako základ pro výpočet přípustného zatížení tažného zařízení. Odpovídá srovnávací síle oje. Po určení a otestování vhodným provedením zůstává nezměnitelná. Užitečné zatížení konstrukce je uvedeno na typovém štítku tažného zařízení.

   Typový štítek

   Typový štítek tažného zařízení

   Každé tažné zařízení, závěsný podstavec a částečně také přírubové koule musí být označeny. Na typovém štítku najdete veškeré důležité informace o tažném zařízení od výrobce přes svislé zatížení, výrobní číslo a ověřovací značku po užitečné zatížení konstrukce, případně typové číslo.

   Typový list

   Typový list dokládá homologaci tažného zařízení, včetně jeho specifikace a technických údajů. Potvrzuje odbornou montáž tažného zařízení na montážním pracovišti a je potřebný k přihlášení tažného zařízení na Odboru dopravně správních činností příslušného městského úřadu. Typový list získá každý náš zákazník k zakoupenému tažnému zařízení, zasíláme ho samostatně poštou. Pokud si tažné zařízení namontujete svépomocí nebo Vámi zvolené montážní pracoviště námi není pověřeno, je nezbytné nechat montáž dodatečně zkontrolovat na STK, kde Vám za poplatek zkontrolují a vystaví potvrzení pro Dopravní úřad.

   Shrnutí

   • Svislé zatížení a užitečné zatížení konstrukce naleznete na typovém štítku.
   • Povolenou přípojnou hmotnost pro vaše vozidlo lze vyčíst z dokladů o vozidle.
   • Typový list je potřebný k přihlášení tažného zařízení do TP na Dopravním úřadu

   4. Jaký je rozdíl mezi 7 a 13pólovou elektropřípojkou?

   7-pinová elektrosouprava

   7 pólová zástrčka

   Cenově příznivá, ale mírně zastaralá elektrosouprava. Často se používá k tahání malých přípojných vozíků. Její použití pro nosiče jízdních kol není ze zákona povoleno kvůli chybějící funkci zpětných světel. Proto musíte v tomto případě zvolit 13-pinovou elektrosoupravu.

   13-pinová elektrosouprava

   13-pólová zásuvka

   Odpovídá aktuálním standardům v automobilovém průmyslu. Bezpečný zamykací systém, vnitřek chráněný proti vodě a disponibilní funkce zpětného světla hovoří ve prospěch této varianty. Téměř všechny 13-pinové elektrosoupravy nabízejí volitelnou možnost konstantní dodávky energie do tažného zařízení, a také nabíjení baterie v obytném/koňském přívěsu. Proto můžeme 13-pinové elektrosoupravy směle doporučit zejména majitelům karavanů.

   Důležitá upozornění

   • Používáte obytné či koňské přívěsy? Doporučujeme 13-pinové elektrosoupravy.
   • Pro připojení nosičů kol je nutná 13-pinová elektosouprava.
   koupit nyní elektropřípojku

   5. Existují rozdíly v kvalitě u výrobců tažných zařízení?

   Vedle tažných zařízení od renomovaných značek předních výrobců, jako jsou Bosal, Brink, Oris nebo Westfalia nabízí Rameder také výrobky od společností GDW, MVG nebo Autohak. Našim zákazníkům tak poskytujeme jistotu a preciznost pramenící z dlouholetých zkušeností a nejvyšších standardů kvality. Levné produkty z dálného východu obvykle mají nejen nedostatečnou odolnost vůči korozi, ale také špatně sedí a při montáži často musí být složitě upravovány.

   To vás může připravit o spoustu času a nervů - nebo financí za práci řemeslníka. Společnost Rameder pro účely testování sama sestavuje řadu produktů, aby svým zákazníkům zaručila snadnou montáž. Z dlouhodobého hlediska se kvalita také vyplatí, pokud jde o opotřebení. Společnost Rameder například spoléhá na zátěžový test CARLOS TC, který simuluje celý životní cyklus tažného zařízení.

   6. Proč bych si měl koupit tažné zařízení online a ne v autodílně?

   Zvedací plošina na auto

   Sháníte-li tažné zařízení, Rameder je tím nejlepším výchozím bodem. Zákazník se zde za pár kliknutí dozví, zda je možné na jeho vůz dodatečně namontovat požadované tažné zařízení a zda je daný typ k dispozici. Pokud na této stránce navzdory očekávání neseženete odpovídající výrobek, obvykle vám vhodný produkt v požadované kvalitě nemůže nabídnout ani žádný jiný dodavatel. Ceny společnosti Rameder jsou navíc často výhodnější než u dodatečného vybavení od automobilových výrobců a překonají i většinu ostatních třetích stran.

   Montáž tažného zařízení je mnohem jednodušší, než byste čekali. Našim zákazníkům doporučujeme, aby si montáž nechali provést v některém z montážních středisek společnosti Rameder. Pracují v nich odborně vyškolení automobiloví technici, kteří se postarají o rychlou a profesionální instalaci vašeho zařízení bez nejmenších komplikací. Zejména u nových vozidel může být zprovoznění tažného zařízení při samoinstalaci problematické. V zásadě však máte z hlediska montáže následující dva možnosti:

   Montážní možnosti:

   1. Samoinstalace s podporou vyškolených automobilových techniků prostřednictvím speciální zákaznické linky
   2. V automobilové společnosti dle vašeho výběru s pomocí odhadu nákladů*

   * Díky systému řízení dílů TecDoc má nespočet automobilových společností v celém Německu přístup ke všem produktům Rameder a díky informacím o pracovní době vám mohou poskytnout přesný odhad nákladů.

   7. Garantujeme vám nejlepší cenu!

   Jako lídr na trhu s tažnými zařízeními se vám vždy snažíme nabídnout nejen nejlepší kvalitu, ale i nejlepší cenu. Pokud však přesto máte levnější nabídku na tažné zařízení, kompletní sadu tažného zařízení nebo elektropřípojku u jiného prodejce a produkt je srovnatelný s jedním z našich produktů, potom můžete využít naši záruku nejlepší ceny. Zde vám vytvoříme nabídku, která bude o 250 Kč nižší, než nabídka konkurence.

   Postupujte takto:

   • Otevřete formulář "Záruka nejlepší ceny".
   • Uveďte nám produkt a prodejce s přesným internetovým odkazem.
   • Nahrajte např. výňatek z prospektu nebo nám zašlete nabídku email.
   • V průběhu 1-2 pracovních dnů zkotrolujeme nabídku prodejce.
   • Pokud bude produkt rovnocenný, získáte ho u nás za cenu, která bude ještě o 250 Kč levnější!
   přejít na formulář pro nejlepší cenu

   8. Jak vybrat tažné zařízení pro vaše vozidlo!

   Koupě nového tažného zařízení může vést k mnoha otázkám. Je moje vozidlo připraveno na montáž tažného zařízení? Jakým modelem že to přesně jezdím? A co je to vlastně regulace výšky? Tyto a další otázky vám rádi zodpovíme prostřednictvím našeho detailního návodu k tažným zařízením. Abychom vám mohli co nejrychleji nabídnout správné tažné zařízení pro vaše auto, vytvořili jsme vyhledávač vozidel. Jednoduše si vyberete výrobce vašeho vozidla, konkrétní model automobilu a motoru, a hned se vám zobrazí seznam vhodných tažných zařízení.

   Přehled výrobce vozidla